Telsiz Ortodonti Tedavisi Nedir?

Invisalign tedavisi kişiye özel üretilen şeffaf plaklar (aligner) sayesinde telsiz ortodonti tedavisi sağlayan bir sistemdir. Bu sayede dişlerinizdeki çapraşıklıklar ortodonti tedavisi gördüğünüz fark edilmeden günden güne düzelir.

 Telsiz Ortodonti Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Telsiz ortodonti tedavisi, tel ile yapılan tedaviye göre pek çok avantaj içerir. Gittikçe yaygınlaşan bu tedavi yönteminin avantajları kişileri telsiz ortodonti tedavisine yönlendiriyor.

Telsiz Ortodonti Tedavisinde Kullanılan Plakların Temizliği Nasıl Sağlanır?

Telsiz ortodonti tedavisinde teller yerine kişiye özel hazırlanan şeffaf plaklar kullanılır. Günde 20-22 saat takılması gereken bu plaklar yemek yemeyi ve içecekleri tüketmeyi zorlaştırmaz.

Plakların temizliği oldukça kolaydır. Herkes sadece evdeki malzemeleri kullanarak temizliğini yapabilir. Plakların temizliği için eski bir diş fırçası ve diş macunu gerekir. Sıcak su kullanarak diş fırçalar gibi fırçalanan plaklar temizlenmiş olur. Yemeklerden sonra plaklar takılmadan önce mutlaka dişler fırçalanmalıdır.

Invisalign Tedavisinin Dezavantajları

Plaklar Bisphenol-A (BPA) ve/veya Phthalates (fitalat) İçerir Mi?

Invisalign plakları birçok ülkede kullanılımı yasaklanan BPA ve fitalat gibi sağlığa zararlı maddeler içermez.

Invisalign Tedavisi Sonunda Ek Bir İşlem Yapılır Mı?

Her ortodontik tedavinin sonunda olduğu gibi koruyucu uygulamalar yapılmaktadır. En yaygın koruyucu uygulama retainer yani dişlerin iç tarafına yerleştirilen sabitleyici ince bir teldir. Retainer kullanma sürenizi ortodontistiniz belirleyecektir.Koruyucu uygulamanıza ortodontistiniz karar verecektir.

Diş Hekimlerimiz

Bize Ulaşın

Bize uzmanı olduğumuz ağız ve diş sağlığınızla alakalı soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak için dilediğiniz zaman yazabilir veya kliniğimizi arayabilirsiniz. 

Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi: 9:00 – 21:00
Cmt: 9:00 – 17:00
Pazar: Kapalı.