İmplant Nedir?

Herhangi bir sebeple diş kaybı yaşamış olan hastanın çene kemiğine yerleştirilen bir vida sayesinde oluşturulan diş kökü tedavisinin uygulanmasına implant diş operasyonu denir.

Hastanın yaşadığı diş kaybının telafi edildiği bu tedavi, uzun süreli bir çözüm imkânı sunar. İmplant tedavisi tek diş kaybında da çoklu diş kaybında da kullanılabilen bir tedavi olduğu için diş hekimleri tarafından yaygın olarak tercih edilir. Tedavi süreci biraz acılı ve ağrılı olmasına rağmen, uzun süreli kullanım ömrü ve sonrasındaki estetik görünüm için hastalar tarafından da gönül rahatlığı ile uygulanılması istenir.

İmplant Diş Tedavisi Nasıl Uygulanır?

implant nasıl yapılır? İmplant Diş Tedavisi mutlaka steril bir ortamda ve profesyonelce yapılması gereken bir işlemdir. Küçük bir dental implantcerrahi müdahale gerektiren tedavi süreci hastaya lokal anestezi verilerek gerçekleştirilir. Bazı özel durumlarda genel anestezi ile işlem yoluna da gidebilir. İmplant tedavi sürecinin aşamaları şu şekilde gerçekleşir:

Kimler İmplant Yaptırabilir?

İmplant yaptırma konusunda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır, her birey implant yaptırabilir. Fakat genç hastalarda çene gelişiminin tamamlanmasının ardından bu işlemin uygulanması daha doğru olacaktır, aksi taktirde problemler yaşanması muhtemel bir sonuç olacaktır. İleri yaşlarda olan hastalar implant tedavisi yaptırmadan önce tüm değerlerinin yerinde olduğundan emin olmalıdır. Şeker hastaları ya da kanaması olduğu durumlarda risk grubuna giren hastalar implant tedavisi yaptırmadan önce doktoruyla görüşüp, ardından tedavi sürecine başlamalıdır. Bunun dışında her birey ihtiyacı doğrultusunda implant tedavisi yaptırabilir.

İmplat Dişin Avantajları Nedir

  • Hasta kaybettiği dişin yerine, doğalına en yakın görünümde olan bir dişe kavuşur ve böylece estetik anlamda da bir iyileşme gözlemler.
  • Uzun zaman boyunca kullanabileceğiniz implanlar, kendi dişinizden daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
  • Düşen ya da çekilen kısacası kaybedilen dişin bulunduğu noktadaki kemik herhangi bir fonksiyonu olmadığı için bir süre sonra erimeye başlayacaktır. İmplant tedavisi yapıldıktan sonra kemik erimesi yavaşlayacak bir süre sonra da tamamen duracaktır

Tedavinin Ardından İmplant Diş Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

İmplantların ömrü hastanın ağız ağlığına önem vermesiyle belirlenir, eğer doğru bir bakım yapılırsa ömür boyu rahatlıkla kullanılabilir.Alman implant fiyatları Fakat bazı etkenler implantın ömrünün kısalmasına sebep olur. Bunlar; içki ya da sigara kullanımı, olması gereken özenin gösterilip, dikkat edilmemesi, diş eti hastalıklarının olması ve bunun gibi birçok olumsuz durum implantların kısa sürede zarar görmesine sebebiyet verir.

Diş Hekimlerimiz

Bize Ulaşın

Bize uzmanı olduğumuz ağız ve diş sağlığınızla alakalı soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak için dilediğiniz zaman yazabilir veya kliniğimizi arayabilirsiniz

Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi: 9:00 – 21:00
Cmt: 09:00 – 17:00
Pazar: Kapalı.