Kategori: Tedavi

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı hastanın dişlerinde herhangi bir işlem yapılmadan önce hasta için en ideal olan gülüşün kişiye özel olarak planlanması işlemidir. 
daha fazla oku

Gömülü Diş Çekimi

Diş etinin tamamen ya da yarım şekilde altında kalmış olan dişler gömülü diş çekimi ile yerinden çıkarılır. Köpek dişler, küçük azı dişler ya da 20’lik dişler gelişim sürecinde diş etinin altında kalabilir.
daha fazla oku

İmplant

Herhangi bir sebeple diş kaybı yaşamış olan hastanın çene kemiğine yerleştirilen bir vida sayesinde oluşturulan diş kökü tedavisinin uygulanmasına implant diş operasyonu denir.
daha fazla oku

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Pedodonti, diğer bir adıyla çocuk diş hekimliği veya çocuk diş doktor'u doğumdan, daimi dişlenme tamamlanana kadar geçen süreçte bebek, çocuk ve genç erişkinlerin ağız ve diş sağlığı ile ilgilenen bir diş hekimliği dalıdır.
daha fazla oku

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma; fizyolojik ya da patolojik sebeplerle diş yüzeyinde oluşan renklenmelerin, kimyasal yöntemlerle ağartılması işlemidir. Beyazlatma, doktor kontrolünde uygulanması gereken bir işlemdir.
daha fazla oku

Ortodonti

Ortodonti, kelime anlamı olarak “düzgün diş” demektir. Ortodonti, dişler ve yüzdeki uyumsuzluğun teşhisi, önlenmesi ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Ortodontinin amacı güzel bir gülüş ve görünüm sağlamak kadar çiğneme fonksiyonunu da eksiksiz sağlayacak bir kapanışı oluşturmaktır.
daha fazla oku

Diş Eti Tedavileri (Periodontoloji)

Periodontoloji, dişleri çevreleyen yumuşak (periodontal ligament, diş eti) ve sert dokuların (kemik, sement) yapısını, bu dokularda meydana gelen hastalıkları ve bu hastalıkların tedavisini inceleyen diş hekimliği dalıdır.
daha fazla oku

Telsiz Ortodontik Tedavi

Invisalign tedavisi kişiye özel üretilen şeffaf plaklar (aligner) sayesinde telsiz ortodonti tedavisi sağlayan bir sistemdir. Bu sayede dişlerinizdeki çapraşıklıklar ortodonti tedavisi gördüğünüz fark edilmeden günden güne düzelir.
daha fazla oku

Diş Protezleri

Diş protezi uygulaması mevcut dişleri ve dokuları koruyarak, dişin doğal renginde yapılmaktadır. Kırılan, çürüme sonucu çektirilen veya başka sebeplerden kaynaklı kaybedilen dişler böylelikle yerini doğal ve estetik bir dişe bırakır.
daha fazla oku

Kanal Tedavisi (Endodonti)

Kanal tedavisi, çürük nedeniyle dişte ortaya çıkan madde kaybı sonucunda oluşan sinir ve damar dokularının, dişten uzaklaştırılarak kök ve üst kısımlarının dolgu ile tedavi edilmesi işlemidir.
daha fazla oku